URBAN RENDEZVOUS / VÁROSI MOZI #2

Nyilvános program a BME Urbanisztika Tanszékén az URBAN RENDEZVOUS eseménysorozat részeként.

2023-04-25 / 19.15 / Személyesen a Tanszéki Könyvtárban (K293)

ÉPÍTÉSZ DILEMMÁK
Szemüvegesek
magyar filmdráma, 78 perc, 1969
“Valkó László fiatal építész (Bujtor István) egy tervezőintézetben dolgozik. A sok gépies munka után úgy tűnik, végre nagy feladatot kap, megtervezheti élete első házát. Igaz, csak egy lakótelepi panelházat, de Valkó hisz saját ötletességében és tehetségében. Ambiciózus megoldásait azonban sorozatosan elutasítják…”

vendégünk lesz:
CZIRJÁK Pál filmesztéta
akivel a film tanulságairól beszélgetünk

moderál
Szabó Árpád

Kérjük ha jössz, jelezd itt: FB esemény

A BME Urbanisztika Tanszéke a kortárs városépítészet aktuális kérdéseinek megvitatására nyilvános egyetemi eseménysorozatot szervez Urban Rendezvous címmel. A nyitott találkozókra a hazai és nemzetközi városi léptékben alkotó építészeket, városfejlesztési szakembereket, tudományos kutatókat és az oktatóműhelyek képviselőit hívjuk meg. Az események az Urbanisztika Tanszék tematikus féléveinek programjához is kapcsolódnak.

Az előadásra és a beszélgetésre mindenkit szeretettel várunk!