TÉR_KÉPZŐ építőtábor a Vázsonyi-medencében

2023. július 9-15 között az Urbanisztika Tanszék és a Városépítészetért Alapítvány a Kortárs Építészeti Központ Tájtéka programjához kapcsolódóan és részben az Urbanisztika Tanszék és a Kortárs Építészeti Központ anyagi támogatásával nyári építészeti alkotótábort, építőtábort szervezett a Balaton-felvidéki Vázsonyi medencében.

A tábor tematikája a Balaton-felvidéki Vázsonyi medence négy településének szellemi összeköttetése funkcionálisan hasznos építészeti installációk építésével volt. A nyári egyhetes alkotótábor célja az volt, hogy egységes gondolatmenet, anyaghasználat és tájegységi örökség-használat mellett 4 különböző kortárs köztéri installáció valósuljon meg Nagyvázsony, Vöröstó, Barnag és Tótvázsony településeken, amelyeket egy egyhetes közösségi alkotó folyamat végén, a tábor utolsó napján egy vándor-megnyitón adtunk át a helyi közösségeknek.

Az építőtábor a Veszprém-Balaton 2023 Európa Kulturális Fővárosa program részeként valósult meg a Kortárs Építészeti Központ TÁJTÉKA projektjének keretében.
Az építőtábor létrejöttében közreműködött a „Városépítészetért” Alapítvány„Magyar Művészeti Akadémia támogatásával”.

Tábori munka

Tótvázsony