BÉCS / TANULMÁNYÚT / 2023. MÁRCIUS 15.

Az Urbanisztika Tanszék egynapos tanulmányutat szervez Bécsbe 2023. március 15-én (szerda).

Az utazás célja a beépítési sűrűség, a „kompakt” város, a közterületi minőség és a városi szolgáltatások jellemzőivel foglalkozni, olyan összetett térségben, mint Bécs. Megismerünk városi koncentrációt létrehozó, főleg kortárs fejlesztéseket – a megszokott turisztikai útvonalaktól távol – a városközpontot körülvevő átmeneti zónákban. A délelőtti kötött tanulmányutat követi a belvárosi szabad program.

A program főbb elemei:

• Budapest – indulás 6 órakor az egyetem elől
  • Bécs – Gasometer 9.00 óra
  • átmeneti zónák akciószerűen épített, kortárs városi fejlesztései – 9.45-14.00
  • megérkezés Bécs belvárosába, szabadprogram – 15.30-18.30
  • érkezés Budapestre, az egyetem elé – 23 óra körül

Tantárgytól függetlenül mindenkit szívesen látunk.
A tanulmányút nyitott minden hallgatónak, és a programot legalább 32 fő jelentkezése esetén indítjuk.
A buszos utazás önköltsége 9000 Ft/fő

Jelentkezni az utazási költség befizetésével a tanszéki titkárságon (K293) lehet.