BÉCS / TANULMÁNYÚT / 2024. MÁRCIUS 9.

Az Urbanisztika Tanszék egynapos tanulmányutat szervez Bécsbe 2024. március 9-én (szombat).

Az utazás az alábbi témákra fókuszál: beépítési sűrűség, „kompakt” város, vasúti területek rehabilitációja,minőségi közterületek és városi szolgáltatások. A megszokott turisztikai útvonalaktól távol – a városközpontot körülvevő átmeneti zónákban – ismerkedünk kortárs fejlesztésekkel. A délelőtti kötött tanulmányutat  belvárosi szabad program követi.

A program főbb elemei:

• Budapest – indulás 6 órakor az egyetem elől
  • átmeneti zónák akciószerűen épített, kortárs városi fejlesztései – 9.00-14.00
  • megérkezés Bécs belvárosába, szabadprogram – kb. 15.30-18.30
  • érkezés Budapestre, az egyetem elé – 23 óra körül

Tantárgytól függetlenül mindenkit szívesen látunk.
A tanulmányút nyitott minden hallgatónak, és a programot legalább 35 fő jelentkezése esetén indítjuk.
A buszos utazás önköltsége 9.500 Ft/fő

Jelentkezni az utazási költség befizetésével a tanszéki titkárságon (K293) lehet.

Varga Imre

képek: Fenes Tamás